نماد رن

رنREN

#توکن

قیمت رن Ren

-6.58%
0.0581 $
تومان
$0.0553
$0.0622
بالاترین قیمت رن امروز0.0622 $
پایین‌ترین قیمت رن امروز0.0553 $
حجم معاملات51,815,226 $
حجم معاملات ارز3,034,110

نمودار قیمت لحظه‌ای رن

توضیحات بیشتر

خرید رن REN به همراه قیمت لحظه‌ای REN، نمودار و تحلیل

خرید ارز REN از صرافی تاپ کنز، به راحتی و به صورت آنلاین میتوانید ارز دیجیتال رن REN خرید و فروش کنید.

ارز دیجیتال رن REN چیست؟

پروتکل Republic که در حال حاضر به نام پروژه REN شناخته می شود پلتفرمی است که زیرساخت های موجود در بازارهای سنتی را با فناوری بلاک چین تلفیق کرده است. ارز دیجیتال REN توکن رسمی این پلتفرم است. این پروژه با هدف ایجاد ارتباط بین بلاک چین های مختلف به منظور ایجاد همکاری و ادغام نقدینگی آن ها به وجود آمده است. با استفاده از رن کاربران می توانند در اپلیکیشن های غیر متمرکز توکن های بیت کوین را به بلاک چین اتریوم منتقل کنند. توکن REN برای ایجاد پیوند بین نودهای در حال اجرا به نام DarkNodes و RenVM به وجود آمده است.

RenVM موتوری است که در شبکه رن به صورت کاملا ایمن به مدیریت کلیدهای خصوصی روی بلاک چین های مرتبط با یکدیگر می پردازد و توکن ها بدون این که نیاز به اعتماد و اجازه داشته باشند به صورت غیر متمرکز بین بلاک چین های مختلف منتقل می شوند.

تاریخچه ارز REN

شبکه ارز دیجیتال REN با نام اصلی Republic در سال ۲۰۱۷ ایجاد شد و دفتر اصلی آن در سنگاپور واقع شده است. رن شبکه ای غیر متمرکز برای انجام معاملات کاملا محرمانه بین بلاک چین های مختلف بود که کاربران بدون اینکه هویت خود را فاش کنند می توانستند در آن دست به معامله بزنند و یا سفارش خود را ثبت کنند. در ادامه تیم طراح به این نتیجه رسید که اختصاص دادن یک شبکه برای ذخیره سازی و توان پردازشی بالا برای یک Pool Dark(ثبت سفارشات محرمانه که حتی از دید شبکه نیز پنهان است در استخر سیاه) توجیه منطقی ندارد. در سال ۲۰۱۸ بنیان گذاران رن تصمیم گرفتند پروتکلی ایجاد کنند که طبق آن به همه اجازه داده می شود تا پول دارک مورد نظر خود را با قوانین دلخواه ایجاد کنند و رن آن ها را میزبانی کند.

RENeX اولین پول دارکی بود که در سال ۲۰۱۸ راه اندازی شد. اولین قدم رن برای گسترش این شبکه ایجاد یک دفتر پنهان سفارش بود. حفظ امنیت سراسری شبکه، امکان ایجاد ارتباط بین بلاک چین های مختلف برای تلفیق نقدینگی آن ها و لزوم اجرای سفارشات قدم های بعدی رن بودند که یکی پس از دیگری این چالش ها را پشت سر گذاشت. بسیاری از مشکلات از جمله فراهم ساختن نقدینگی بین شبکه ای و امنیت شبکه برای پول دارک ها و مشکلات پیش روی صرافی های غیر متمرکز و همچنین پلتفرم های وام دهی توسط رن حل شده اند.

کاربردهای شبکه REN رن

شبکه ارز دیجیتال REN می تواند یک لایه خصوصی ایجاد کند تا برنامه های غیر متمرکز روی آن فعالیت داشته باشند. به همین خاطر نقدینگی شبکه تامین می شود و مشکل مقیاس پذیری نیز تا حدود زیادی حل می شود. برنامه های غیر متمرکز می توانند قابلیت های متنوعی از خود نشان دهند و به اموری همچون وام دهی، وثیقه گذاری و مبادلات بپردازند.

معرفی توکن REN

ارز دیجیتال REN نوعی توکن ERC20 است که روی شبکه اتریوم فعالیت می کند. پلتفرم رن بر اساس الگوریتم اثبات سهام فعالیت می کند. به این معنا که نیاز به صرف هزینه های هنگفت برای استخراج رمز ارزهای رن نیست. بلکه این اعتبارسنج ها هستند که وظیفه تایید تراکنش ها و ثبت آن ها روی بلاک چین را به عهده دارند. کاربران با نگه داری و قفل کردن (استیکینگ) توکن های رن در شبکه به ثبت تراکنش ها کمک می کنند و در مقابل پاداش خود را به صورت توکن های REN دریافت می کنند. در سال ۲۰۱۸ طی عرضه اولیه این رمز ارز، سود ۳۴/۳ میلیون دلاری نصیب بنیان گذاران رن شد. طی عرضه اولیه ۶۰۲ میلیون توکن به فروش رسید و پس از دو هفته توکن ها در شبکه آزاد شدند و کاربران توانستند رمز ارزهای خود را برداشت کنند.

قیمت ارز REN

ارز دیجیتال REN در حال حاضر و در زمان نگارش این مطلب در میان رمز ارزها رتبه ۹۴ را به خود اختصاص داده است و ۰/۰۴ درصد از سهم بازار ارزهای دیجیتال را در اختیار دارد. رن در تاریخ دوم اسفند ماه ۱۳۹۹ توانست به بالاترین قیمت خود از ابتدای پیدایش دست پیدا کند و قیمت ۱/۸۱ دلار را ثبت کند؛ اما هم اکنون حدود ۴۱ درصد پایین تر از این قیمت قرار دارد. تعداد کل توکن های رن یک میلیارد واحد است که از این میزان ۹۹۷/۹۶ میلیون واحد در گردش است.

معرفی بهترین کیف پول های REN

برای نگه داری، ذخیره و خرید و فروش ارز دیجیتال REN نیاز به یک کیف پول معتبر دارید. والت های مختلفی از این رمز ارز پشتیبانی می کنند. به دلیل اینکه رن نوعی توکن ERC20 است می توانید از تمام کیف پول های اتریوم برای این رمز ارز بهره بگیرید. در لیست زیر برخی از بهترین والت های اتریوم را مشاهده می کنید که می توانید برای ذخیره رن نیز از آن ها استفاده کنید.

  • کیف پول سخت افزاری Terzor
  • کیف پول نرم افزاری Enjin
  • کیف پول سخت افزاری KeepKey
  • کیف پول نرم افزاری Infinito
  • کیف پول سخت افزاری CoolWallet
  • کیف پول نرم افزاری Trust

آینده پیش روی ارز REN

با توجه به اهدافی که بنیان گذاران پلتفرم ارز دیجیتال REN در سر دارند و ویژگی هایی که این پروژه از آن برخوردار است می توان به آینده این رمز ارز امیدوار بود. البته که رن هم مانند دیگر رمز ارزها در مرحله رشد و توسعه است و هیچکس از آینده خبر ندارد. باید دید در آینده چه چیزی در انتظار رن است.