نماد اوشن پروتکل

اوشن پروتکلOCEAN

#توکن

قیمت اوشن پروتکل OceanProtocol

-5.99%
0.3908 $
تومان
$0.3707
$0.4169
بالاترین قیمت اوشن پروتکل امروز0.4169 $
پایین‌ترین قیمت اوشن پروتکل امروز0.3707 $
حجم معاملات19,304,083 $
حجم معاملات ارز7,569,085

نمودار قیمت لحظه‌ای اوشن پروتکل

توضیحات بیشتر

خرید اوشن پروتکل OCEAN به همراه قیمت لحظه‌ای OCEAN، نمودار و تحلیل

خرید اوشن پروتکل در صرافی تاپ کنز، به راحتی و به صورت آنلاین میتوانید ارز OCEAN خرید و فروش کنید.

ارز اوشن پروتکل OCEAN چیست؟

ارز دیجیتال OCEAN از ترکیب دو تکنولوژی بلاک چین و هوش مصنوعی به وجود آمده است. هدف از پروتکل اوشن آزادسازی اطلاعات و داده ها از محفظه های نگهداری آن هاست تا بدون اینکه نیاز به ذخیره آن ها در شرکت هایی همچون گوگل یا مایکروسافت باشد، به راحتی و به صورتی خلاقانه مورد استفاده قرار بگیرد. اوشن شرایطی فراهم می کند تا افراد بتوانند به راحتی به داده ها دسترسی داشته باشند و از آن برای کسب تجارب بهتر و تولید خدمات و یا محصولات استفاده کنند. در واقع در پروتکل اوشن برای ساخت آینده ای بهتر از فناوری هوش مصنوعی و بلاک چین در کنار یکدیگر استفاده می شود. قرارگیری داده ها در یک پایگاه داده نفوذپذیری و هک آن را ساده تر می کند. پروتکل اوشن این مراکز نگهداری داده را حذف و آدرس داده ها را به یک بلاک چین منتقل می کند.

شبکه ارز دیجیتال OCEAN یک شبکه مبتنی بر بلاک چین است که به کاربران مختلف اجازه می دهد داده های اطلاعاتی خود را رمزگذاری کنند و در صورت نیاز آن ها را رمزگشایی کنند.

بنیان گذاران پروتکل OCEAN

در سال ۲۰۱۷ گروهی از کارآفرینان و افراد با تجربه در زمینه فناوری های پیشرفته ارز دیجیتال OCEAN را معرفی کردند. اعضای اصلی تیم بروس پان، ترنت مک کانهی، کریستینا پان و رزوان التیانو بودند که همگی این افراد جزو افراد برجسته در زمینه هوش مصنوعی و فناوری بلاک چین بودند. در حال حاضر یک تیم ۱۵ نفره تشکیل دهنده تیم اصلی OCEAN است و توسط لیستی بلندبالا از مشاوران پشتیبانی می شود که توانسته اند شرکت های خود را در زمینه تجارت بلاک چین مدیریت و گسترش دهند.

نحوه عملکرد ارز OCEAN

با استفاده از ارز دیجیتال OCEAN می توانید بازار داده های منحصر به فرد خود را بسازید و افراد و گروه ها بتوانند در آن ها داده های خود را مبادله کنند. در این صورت داده ها بیشتر در دسترس قرار می گیرند و داده ها از انحصار در شرکت های بزرگ خارج می شوند. وظیفه این شبکه این است که به داده ها لینک می دهد و نگهدارنده اطلاعات مربوط به ارسال کننده و به اشتراک گذارنده داده ها است. هنگامی که کاربری داده کاربر دیگر را بخرد، بفروشد و یا ارسال کند، این تراکنش ها ثبت می شوند. هر داده ای که از طریق تولیدکننده ارائه شود در یک لینک که رمزگذاری شده است نگهداری می شود.

در واقع هیچ داده ای در پایگاه داده OCEAN نگهداری نمی شود. بلکه تنها یک لینک از آن نگهداری می شود. کلیدهای رمزگشایی در نودهای مختلف و در چند قطعه از شبکه نگهداری می شود. این قطعات تنها در صورتی که شرایط رمزگشایی(پرداخت توکن از مصرف کننده) فراهم شود کنار یکدیگر قرار می گیرند. تا این شرایط فراهم نشود، مصرف کننده نمی تواند به داده ها دسترسی داشته باشد. کاربر برای این کار باید ارز دیجیتال هزینه کند. تولیدکننده داده قیمتی را برای فروش در نظر گرفته است یا می تواند تعیین کند برخی افراد به صورت رایگان به داده ها دسترسی داشته باشند.

توکن اوشن پروتکل OCEAN

ارز دیجیتال OCEAN به منظور انجام مبادلات در شبکه مورد استفاده قرار می گیرد. تولیدکننده برای ارائه داده های خود  توکن های اوشن را دریافت می کند و مصرف کننده نیز برای رسیدن به داده های مورد نظر خود باید توکن اوشن را ارائه دهد. همچنین از این توکن به عنوان پاداش نیز در شبکه استفاده می شود. این پاداش ها به نودهای شبکه تعلق می گیرد.

تعداد سکه های OCEAN

تعداد کل واحدهای ارز دیجیتال OCEAN، ۱/۴۱ میلیارد واحد است. ۵۰ سال طول می کشد تا کل واحدهای اوشن عرضه شود. تا سال ۲۰۲۲ تعداد ۶۰۰ میلیون واحد از این توکن عرضه خواهد شد و تا سال ۲۰۳۱ نیز این مقدار به یک میلیارد واحد خواهد رسید. از تمام واحدهای اوشن، ۲۰ درصد به بنیان گذاران، ۱۵ درصد به شرکت های سهام دار، ۵ درصد به بنیاد پشتیبان اوشن و ۶۰ درصد نیز به نودهای موجود در شبکه اختصاص یافته است.

قیمت ارز OCEAN

ارز دیجیتال OCEAN در حال حاضر در رتبه ۱۳۰ ام از جدول رمز ارزها قرار دارد و در کل سهم ۰/۰۲ درصدی از بازار ارزهای دیجیتال را در اختیار گرفته است. بالاترین قیمتی که این رمز ارز تاکنون تجربه کرده، ۱/۹۳ دلار آن هم در فروردین ۱۴۰۰ بوده است که در حال حاضر حدود ۵۸ درصد از ارزش خود را از دست داده است. تعداد کل واحدهای این توکن ۱/۴۱ میلیارد است که مقدار ۶۱۳ میلیون واحد از آن در بازار ارزهای دیجیتال در گردش است.

آینده ارز OCEAN

تمامی تکنولوژی های مبتنی بر بلاک چین به دلیل اینکه تازه نفس هستند و هنوز هم با چالش ها و مشکلات عدیده ای همراه هستند، به همین خاطر پیش بینی آینده آن ها دشوار است. ترکیب بلاک چین و هوش مصنوعی در ارز دیجیتال OCEAN اگرچه می تواند در آینده مشکلات زیادی را حل کند اما هنوز هم برای برخی افراد گنگ و نامفهوم است و به همین خاطر راضی کردن افراد و شرکت ها برای سرمایه گذاری در آن کمی دشوار است. با تمامی این تفاسیر در صورتی که تیم بنیان گذار بتواند یک رابط کاربری ساده برای آن در نظر بگیرد و شرکت های بزرگ را برای همکاری با این شبکه ترغیب کند می توان گفت آینده روشنی پیش روی این رمز ارز قرار دارد.

کیف پول های OCEAN

برای اینکه بتوانید ارز دیجیتال OCEAN را ذخیره، ارسال و یا دریافت کنید نیاز به یک کیف پول معتبر و با امنیت بالا دارید که در ادامه با بهترین کیف پول های اوشن آشنا خواهید شد.

  • کیف پول سخت افزاری لجر
  • کیف پول اتمیک
  • کیف پول متامسک
  • کیف پول تراست
  • کیف پول کوینومی