نماد نانو

نانوXNO

#کوین

قیمت نانو Nano

2.61%
0.748 $
تومان
$0.721
$0.771
بالاترین قیمت نانو امروز0.771 $
پایین‌ترین قیمت نانو امروز0.721 $
حجم معاملات20,823 $
حجم معاملات ارز15,447
توضیحات بیشتر

خرید نانو XNO به همراه قیمت لحظه‌ای نانو، نمودار و تحلیل

خرید نانو در صرافی تاپ کنز، به راحتی و به صورت آنلاین میتوانید ارز نانو XNO خرید و فروش کنید.

ارز نانو XNO چیست؟

ارز دیجیتال XNO همچون دیگر آلت کوین ها (همه رمز ارزها به جز بیت کوین) با هدف رفع ایرادات موجود در بلاک چین بیت کوین به وجود آمده است. البته این رمز ارز هدف دیگری نیز دارد و آن ایجاد یک سری تغییرات در بلاک چین است. تغییرات ایجاد شده باعث می شوند کارمزد تراکنش ها به صفر برسد و نیازی به تجهیزات و استفاده از برق برای استخراج رمز ارز نباشد. نانو در ابتدای امر با نام Raiblocks در سال ۲۰۱۵ کار خود را آغاز کرد. بنیان گذار این پروژه آقای Colin Lemahieu است که پیش از این نیز در شرکت های بزرگی همچون کوالکام و دل به عنوان مهندس نرم افزار فعالیت کرده بود.

در سال ۲۰۱۸ نام پروژه از Raiblocks به NANO تغییر نام پیدا کرد و همین مسئله باعث شد تا حدود ۴۰ درصد به قیمت نانو افزوده شود. تنها دلیل این تغییر نام سلیقه کاربران بود. چرا که با نام قبلی ارتباط برقرار نمی کردند و با تغییر نام به نانو به یک باره افزایش چشم گیر قیمت این رمز ارز مشاهده شد.

شبکه NANO چگونه کار می کند؟

شبکه ارز دیجیتال NANO از الگوریتم DAG(گراف جهت دار غیر مدور: هیچ مسیری وجود ندارد که نقاط ابتدا و انتهای آن یکسان باشد) استفاده می کند. این شبکه از یک فناوری مخصوص به خود به نام بلاک چین مشبک نیز بهره می برد. این فناوری به این صورت است که در شبکه هر شخص بلاک چین مخصوص به خود را دارد و برای هر کاربر یک حساب کاربری بلاک چین به نام اکانت چین تعریف شده است.

 

شبکه نانو داده های ورودی و خروجی و تراکنش ها را در بلوک های جداگانه شخصی ذخیره می کند. به همین خاطر همیشه بلاک چین در حالت آپدیت قرار دارد. این عملکرد به خوبی توانسته مشکل مقیاس پذیری بلاک چین را حل کند. سریع ترین تراکنش ها در این شبکه اتفاق می افتد و برای انجام تراکنش ها هیچ گونه کارمزدی دریافت نمی شود.

ویژگی های شبکه نانو

شبکه ارز دیجیتال XNO تنها شبکه ای است که از بلاک چین مشبک استفاده می کند و هر یک از کاربران بلاک چین مخصوص به خود را دارد. ویژگی دیگر نانو این است که بر خلاف بلاک چین های دیگر حجم اطلاعات کمتری را در خود ذخیره می کند. فناوری به کار رفته در نانو به این صورت است که تنها اطلاعات مربوط به اکانت در بلاک چین ذخیره می شود و تمام تراکنش های انجام شده و ثبت شده در بلاک چین ثبت نمی شوند؛ اما در بلاک چین های دیگر اطلاعات مربوط به تراکنش ها در هر بلاک ذخیره می شود. همین ویژگی باعث افزایش سرعت انجام تراکنش ها می شود. بیشتر شبکه های ارز دیجیتال با مشکل مقیاس پذیری روبرو هستند. چرا که مدت زمانی طول می کشد تا تراکنش ها تایید و ثبت شوند.

 

در شبکه نانو این گونه نیست و هیچ زمانی صرف آپدیت بلاک چین نمی شود. تمام امور مربوط به تراکنش ها توسط کاربر انجام می شود و سپس در اکانت چین ذخیره می شود. سپس تمامی آن ها به صورت هم زمان در بلاک چین مشبک ثبت می شوند و در نتیجه سرعت انجام تراکنش ها بسیار بالا است. میزان کارمزد تراکنش ها در شبکه نانو صفر است. به دلیل اینکه هیچ پولی صرف ماینینگ نمی شود و با الطبع وقتی کاری هزینه نداشته باشد کارمزدی هم دریافت نخواهد شد. همچنین عملیات استخراج نیاز به صرف هزینه های بالا برای تهیه تجهیزات و سخت افزارهای گران قیمت و مصرف بالای انرژی برق است که در شبکه ارز دیجیتال نانو هیچ یک از این هزینه ها را نمی بینیم و هزینه ها به طور قابل ملاحظه ای کاهش یافته است.

بهترین کیف پول های رمز ارز نانو XNO

برای نگه داری و نقل و انتقالات ارز دیجیتال NANO باید یک کیف پول ایمن و معتبر انتخاب کنید که در ادامه به معرفی بهترین والت های NANO خواهیم پرداخت. ۱. کیف پول NANO Android Wallet: این والت مناسب برای سیستم عامل های اندروید است که می توانید آن را از وب سایت رسمی نانو و یا منابع معتبر دانلود کنید و روی گوشی خود نصب کنید. ۲. کیف پول NANO IOS Wallet: برای ذخیره نانو در دستگاه هایی با سیستم عامل IOS می توانید از این والت استفاده کنید. ۳. کیف پول Ledger Nano S: یکی از بهترین کیف پول های سخت افزاری است که از رمز ارزهای مختلفی پشتیبانی می کند و برای نگه داری ارز دیجیتال NANO نیز می توانید از آن استفاده کنید. در صورتی که می خواهید سرمایه زیادی صرف خرید ارزهای دیجیتال کنید بهتر است از والت های سخت افزاری استفاده کنید. ۴. کیف پول Natrium: نوعی کیف پول نرم افزاری موبایلی است که هم برای سیستم عامل های اندروید و هم IOS در دسترس کاربران قرار دارد. ۵. کیف پول Guarda: از امنیت بالایی برخوردار است. اطلاعات کاربران در آن ذخیره نمی شود و از رمز ارزهای متنوعی پشتیبانی می کند. ۶. کیف پول Canoe Wallet: نوعی کیف پول دسکتاپ است که از امنیت بالایی برخوردار است. این والت به تراکنش های سریع و بدون کارمزد معروف است.

قیمت ارز نانو XNO

ارز دیجیتال نانو در ۱۲ دی ماه ۱۳۹۶ به بالاترین قیمت خود معادل ۳۳/۷ دلار دست پیدا کرد و کسانی که این رمز ارز را خریداری کرده بودند سود هنگفتی نصیبشان شد؛ اما قیمت NANO هم اکنون و در زمان نگارش این مطلب ۸۳ درصد پایین تر از آن زمان قرار دارد. در حال حاضر و در زمان نگارش این مطلب نانو توانسته رتبه ۱۱۲ جدول رمز ارزها را به خود اختصاص دهد و ۰/۰۲ درصد از سهم بازار را از آن خود کرده است. تعداد کل توکن های نانو ۱۳۳/۲۵ میلیون واحد است.

چه آینده ای در انتظار NANO است؟

ویژگی های شبکه ارز دیجیتال NANO باعث شده تا بسیاری از کارشناسان دنیای رمز ارزها به موفقیت و آینده درخشان آن امیدوار باشند. سرعت بالای انجام تراکنش ها، استفاده از بلاک چین منحصر به فرد مشبک، کارمزد صفر تراکنش ها تمامی ویژگی های یک رمز ارز منحصر به فرد است و نانو از این ویژگی ها برخوردار است. نانو از این قابلیت برخوردار است که بتواند جایگزین مناسبی برای ارزهای فیات باشد.