نماد آیکون

آیکونICX

#کوین

قیمت آیکون ICON

-6.26%
0.26 $
تومان
$0.253
$0.284
بالاترین قیمت آیکون امروز0.284 $
پایین‌ترین قیمت آیکون امروز0.253 $
حجم معاملات19,309,909 $
حجم معاملات ارز5,169,626

نمودار قیمت لحظه‌ای آیکون

توضیحات بیشتر

خرید آیکون ICX به همراه قیمت لحظه ای ICON، نمودار و تحلیل

خرید آیکون در صرافی تاپ کنز، به راحتی و به صورت آنلاین میتوانید ارز آیکون ICX خرید و فروش کنید.

ارز آیکون ICON چیست؟

ارز ایکون، رمزارز معرفی‌شده توسط پلتفرم ایکون (ICON) است. این ارز دیجیتال هم مانند سایر ارزهای دیجیتال با هدف خاصی طراحی شده است. اولین و مهم‌ترین هدف ارز دیجیتال ICON ایجاد انسجام و یکپارچگی میان شبکه‌های بلاک‌چین است. با توجه به تنوع زیاد رمزارزها، وجود چنین ارزی برای ایجاد پیوستگی و هماهنگی بین آن‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است. از طرفی هم به‌عنوان سرمایه‌گذار در زمینه رمزارزها و کسی که در این بازار فعالیت می‌کند، بد نیست که با این ارز آشنا شوید؛ چراکه به‌دنبال برقراری یک «اَبَر اتصال» در جهان است. اگر به دنبال آشنایی با این ارز دیجیتال هستید، این مقاله را از دست ندهید. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی ارز ایکون، خرید ارز ایکون و آشنایی با آن بپردازیم. 

 

ارز ایکون چیست؟

ارز ایکون که یک شبکه ارز دیجیتال است، در سال 2017، توسط شرکتی مستقر در کره جنوبی ایجاد شد. در واقع می‌توان گفت که ایکون یک شبکه بلاک‌چین کامل است و هدف اصلی آن تعامل نرم‌افزارهای مختلف بلاک‌چین و تسهیل اتصال از طریق شبکه ICON است. ICON از طریق یک رمزارز رمزنگاری‌شده، یعنی ارز icx پشتیبانی می‌شود و به‌عنوان نوعی نقطه اتصال عمل می‌کند. در واقع زمانی که این شرکت به یک نیاز مهم در زمینه روبه‌رشد فناوری بلاک‌چین پی برد، تصمیم گرفت که به آن رسیدگی کند.

یکی از چالش‌های پذیرش گسترده فناوری بلاک‌چین این است که هر جامعه بلاک‌چین، به‌صورت مجزا از شبکه مربوط به خود استفاده می‌کند؛ بنابراین، توانایی اتصال شبکه‌های جداگانه مختلف، یک گام بزرگ روبه‌جلو در فناوری بلاک‌چین است که به‌طور فزاینده‌ای به‌عنوان مکانیزم امن‌تر برای انتقال یا ذخیره‌سازی انواع داده‌ها استفاده می‌شود. به‌طورکلی می‌توان گفت که این پروژه در جهت ساخت بزرگترین شبکه غیرمتمرکز ایجاد شد تا قراردادهای هوشمند مختلف، برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز و اقتصاد را به هم متصل ‌کند و در عین حال قابلیت همکاری را افزایش دهد.

 

هدف ارز دیجیتال ایکون ICX چیست؟

هدف ایکون ایجاد یک شبکه بزرگتر است که توسط ارزهای رمزنگاری‌شده تامین می‌شود. بلاک‌چین‌هایی که در پروژه ایکون مشارکت می‌کنند، می‌توانند با استفاده از صرافی‌های غیرمتمرکز موجود در این پلتفرم (DEX) به مبادله ارزها بپردازند. DEX میزان ذخایر ارزی را برای هر جامعه بلاک‌چین تنظیم می‌کند تا جوامع بتوانند ارزها را با سرعت بهتری مبادله کنند. در نهایت، ارز ایکون به‌عنوان ارز واسطه برای مبادله بین بلاک‌چین‌ها استفاده می‌شود.

برای درک بهتر اهداف ارز icx بد نیست بدانید که پروژه ایکون از پنج جز اصلی تشکیل شده است که عبارتند از:

 

  1. جوامع ایکون (ICON Community)

جوامع ICON شبکه‌ای از گره‌ها در یک سیستم واحد هستند. آن‌ها می‌توانند بر اساس ساختارهای حاکمیتی، تعداد گره‌ها و ویژگی‌های خود عمل کنند. جوامع همچنین می‌توانند در رویکردهای خود برای تصمیم‌گیری متفاوت باشند. به‌عنوان مثال، در‌حالی‌که رویکرد بیت کوین اجماع محور است، جوامع دیگر، مثل موسسات مالی ممکن است از رویکردی سلسله مراتبی پیروی کنند.

 

  1. گره‌های جامعه (C-Nodes)

گره‌های جامعه، زیرساخت هر جامعه هستند که وظیفه مدیریت و حفظ بلاک‌چین جامعه خود را دارند. نمایندگان انجمن، گره‌هایی هستند که از درون هر جامعه انتخاب می‌شوند و از طریق بلاک‌چین هر جامعه به شبکه ایکون متصل می‌شوند. آن‌ها برای کار خود ارز ایکون دریافت می‌کنند.

 

  1. نمایندگان جامعه (C-Rep)

نمایندگان جامعه، ساختار حاکم بر شبکه هستند که حق تصمیم‌گیری بر عملیات بلاک‌چین و احراز هویت معاملات در شبکه ایکون را دارند. نمایندگان جامعه از طریق هر جامعه انتخاب می‌شوند و برای حفظ ایکون، پاداش دریافت می‌کنند.

 

  1. جمهوری آیکون (ICON Republic)

 جمهوری ایکون در اداره جوامع دخالتی ندارد؛ اما بر فرآیند تولید ارز دیجیتال جدید ایکون نظارت دارد.

 

  1. گره‌های شهروند (Citizen Nodes)

گره‌های شهروندی، در بلاک‌چین حق رای‌دادن ندارند؛ اما می‌توانند در یک جامعه، با جوامع دیگر یا خود پلتفرم ایکون، تراکنش انجام دهند. در نهایت، مانند اتریوم، هر کسی می‌تواند از ایکون برای ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز به نام dApp از طریق کانال عمومی بلاک‌چین استفاده کند. علاوه‌بر این، پس‌از اینکه این برنامه‌ها در فروشگاه DAPP ICON فهرست شدند، هر کسی که گره شهروندی دارد می‌تواند آن‌ها را دانلود و استفاده کند.

 

چه چیزی ارز icx را منحصربه‌فرد می‌کند؟

ارز ایکون یک فرصت تقریبا منحصربه‌فرد برای ساخت برنامه‌ها و ارتباط با سایر dAppها و اقتصادها در یک بلاک‌چین عمومی و غیرمتمرکز ارائه می‌کند که از یک پروتکل کارآمد به نام Delegated Proof of Stake استفاده می‌کند. فناوری ICON موارد استفاده مختلفی در مدل اقتصاد غیرمتمرکز دارد؛ بنابراین کاربران شبکه می‌توانند برای مثال سوابق پزشکی، سوابق بیمه و سایر داده‌های مهم را در سطح امنیتی بالا ذخیره کنند. کاربران ایکون همچنین می‌توانند توکن‌ها و ارزهای رمزنگاری‌شده خود را به‌عنوان ارزهای ملی برای اقتصاد فردی خود، در شبکه ایکون ایجاد کنند. یکی دیگر از نقاط قوت ارز icx این است که تراکنش‌ها و اعتبارسنجی سریع را امکان‌پذیر می‌کند.

 

چه عواملی بر قیمت ارز ایکون تاثیر می‌گذارند؟

اگر قصد خرید ارز ایکون را دارید، بهتر است قبل‌از آن بدانید که عوامل متعددی بر قیمت ارز ایکون و ارزش بازار آن تاثیر می‌گذارند. ارز ایکون و همچنین سایر ارزهای دیجیتال به دلیل نوسانات زیاد در بازار در معرض تغییرات مکرر قیمت هستند. یکی از عوامل مهمی که ممکن است بر قیمت ارز ایکون تاثیر بگذارد، عرضه کل آن است. عرضه ارز icx بسته‌به تعداد کارمزدهای تراکنش در یک بلوک به طور بالقوه می‌تواند تورمی یا کاهش‌دهنده باشد.

عوامل مهم دیگری که قبل‌از خرید ارز ایکون باید به آن‌ها توجه کنید؛ چراکه به آن ارزش می‌دهند، ظرفیت فنی، کاربرد و فناوری آن است. ICON Network سهام و پاداش‌های ارز دیجیتال ایکون را فعال می‌کند، درحالی‌که قابلیت همکاری بین dApps و اقتصادهای ایجادشده روی پلتفرم را هم امکان‌پذیر می‌کند. ارز ایکون همچنین می‌تواند به کاربران شبکه، از جمله نمایندگان، به عنوان پاداش داده شود. پس می‌توان گفت که به‌طور کل، ارزش ذاتی ایکون به‌عنوان یک پروژه بلاک‌چین توسط کارایی شبکه و فناوری آن تعیین می‌شود. همان‌طورکه ارز icx در حال گسترش است و به توسعه ادامه می‌دهد، این پروژه ممکن است سرمایه‌گذاران نهادی و کاربران بیشتری را جذب کند.

 

ارز ایکون را در چه کیف‌پول‌هایی می‌توان ذخیره کرد؟

ابتدا لازم است این نکته را بدانید که خرید ارز ایکون در کشور ما، با توجه به تحریم‌ها به صورت مستقیم امکان‌پذیر نیست. بهترین کار این است که ابتدا یکی از استیبل‌کوین‌ها را خریداری کنید و سپس آن را در صرافی مورد‌نظر به ارز دیجیتال icx تبدیل کنید. برخی از صرافی‌های آنلاین خارجی و معتبر که از ارز icx پشتیبانی می‌کنند شامل صرافی‌های Binance، Huobi Global، Upbit و CoinTiger است.

کیف‌پول‌های معتبری که قابلیت ذخیره‌سازی ارز دیجیتال ایکون را دارند عبارتند از:

کیف‌پول ICONex (کیف‌پول رسمی ارز ایکون)

کیف‌پول سخت‌افزاری CoolWallet S

کیف‌پول سخت‌افزاری و دارای امنیت Ledger

کیف‌پول Trust