نماد یونی سواپ

یونی سواپUNI

#توکن

قیمت یونی سواپ Uniswap

-4.53%
5.2 $
تومان
$5.05
$5.62
بالاترین قیمت یونی سواپ امروز5.62 $
پایین‌ترین قیمت یونی سواپ امروز5.05 $
حجم معاملات5,136,241 $
حجم معاملات ارز27,277,088

نمودار قیمت لحظه‌ای یونی سواپ

توضیحات بیشتر

خرید یونی سواپ UNI به همراه قیمت لحظه‌ای، نمودار و تحلیل

خرید یونی سواپ از صرافی تاپ کنز، به راحتی و به صورت آنلاین میتوانید ارز دیجیتال یونی سواپ UNI خرید و فروش کنید.

ارز یونی سواپ چیست؟

ارز دیجیتال UNI توسط صرافی یونی سواپ ارائه شده است. پلتفرم این صرافی در سال ۲۰۱۸ و بر بستری از اتریوم ایجاد شد. این پلتفرم به صورت غیر متمرکز فعالیت می کند. به این معنا که مدیریت دارایی ها به عهده کاربران است و باید کلید خصوصی حساب خود را حفظ کنند تا دارایی آن ها از بین نرود. یونی سواپ بر مبنای پروتکل نقدینگی خودکار فعالیت می کند. در ادامه با ما همراه باشید تا با این پلتفرم و توکن آن بیشتر آشنا شوید.

بنیان گذاران یونی سواپ

Hayden Adams بنیان گذار پلتفرم ارز دیجیتال UNI است. او یکی از توسعه دهندگان اتریوم بود که یونی سواپ را به عنوان یک طرح برای معرفی بازارسازهای خودکار(AMM) به کاربران اتریوم معرفی کرد. او در حین اینکه به فکر نهایی سازی یونی سواپ بود روی پروژه های دیگری نیز کار می کرد و ویتالیک بوترین خالق اتریوم او را مستقیما معرفی کرد. آدامز می گوید ایده یونی سواپ را از یکی از پست های وبلاگ بوترین گرفته است.

ویژگی های منحصر به فرد یونی سواپ

ارز دیجیتال UNI به منظور ایجاد نقدینگی در سیستم های غیر متمرکز به وجود آمد. نمی توان یونی سواپ را تنها یک صرافی غیر متمرکز دانست. این برنامه در تلاش است تا مسائل مربوط به سیستم عامل EtherDelta را حل کند. این برنامه با طرح خودکارسازی تولید بازار، محدودسازی ریسک و کاهش هزینه ها برای دو طرف یک معامله، فعالیت آن ها را در سیستم های غیر متمرکز آسان سازی می کند. الزامات هویتی کاربران رفع شده و هرکس که بخواهد می تواند برای هر دو جفت توکن، نقدینگی را ذخیره کند.

آشنایی با توکن UNI

ارز دیجیتال UNI در سال ۲۰۲۰ و با هدف جلوگیری از روی آوردن کاربران به شبکه سوشی سواپ به وجود آمد. این شبکه یک فورک(آپدیت بلاک چین) یونی سواپ است. کاربران با داشتن این توکن می توانند در مورد تصمیم گیری های مهم شبکه از جمله چگونگی توزیع توکن های شبکه ، ایجاد تغییر در ساختار کارمزدهای شبکه و همچنین ایجاد تغییر در سیستم عامل حق رای داشته باشند. همچنین آن ها می توانند مشارکت ها و کمک های مالی شبکه را تامین کنند و در نهایت این کاربران خواهند بود که تصمیم گیری های مهم شبکه را انجام می دهند و مدیریت سونی سواپ به طور کامل کنار خواهند رفت.

تعداد واحد های توکن UNI

تعداد واحدهای ارز دیجیتال UNI در مجموع یک میلیارد واحد است که در عرض ۴ سال عرضه خواهند شد و در نهایت یونی سواپ یک نرخ تورم دو درصدی را برای حفظ مشارکت شبکه در نظر خواهد گرفت. از این میزان واحد های UNI، ۶۰ درصد به کاربران، ۲۱/۵۱ درصد به توسعه دهندگان، ۱۷/۸ درصد به سرمایه گذاران و در نهایت ۰/۶۹ درصد برای مشاوران پروژه در نظر گرفته شده است.

قیمت ارز دیجیتال UNI

قیمت ارز دیجیتال UNI بر خلاف بسیاری از رمز ارزهای دیگر بر اساس میزان عرضه و تقاضای کاربران تعیین نمی شود. بلکه یونی سواپ برای قیمت گذاری توکن های خود از سیستم بازار ساز خودکار استفاده می کند. این سیستم از یک معادله ریاضی برای تعیین قیمت توکن ها استفاده می کند و با توجه به تعداد توکن هایی که داخل استخر قرار دارند، با کاهش و افزایش قیمت UNI کار می کند.

 

توجه به یک نکته حائز اهمیت است. هنگامی که یک کاربر توکن ERC-20 را به شبکه یونی سواپ اضافه می کند، در این صورت باید یک مقدار مشخص از همین توکن و توکن دیگری از ERC-20 با مقداری مساوی توکن قبلی را برای شروع ذخیره نقدینگی به سیستم اضافه کند. معامله ای که برای تعیین قیمت ارز دیجیتال UNI مورد استفاده قرار می گیرد، X.Y=Z است که در این معامله X مقدار توکن اول و Y مقدار توکن دوم است و Z مقداری ثابت است.

کیف پول های یونی

برای ذخیره، دریافت و ارسال ارز دیجیتال UNI کاربران نیازمند یک کیف پول معتبر و مطمئن هستند که از این رمز ارز پشتیبانی می کند. در لیست زیر می توانید بهترین کیف پول های یونی را مشاهده کنید و مطابق با میزان سرمایه و راحتی خود یکی از آن ها را برای ذخیره سازی UNI انتخاب کنید.

  • WalletConnect: کاربران با استفاده از یک کد QR می توانند به کیف پول متصل شوند. استفاده از این کیف پول، اتصال کاربر به یونی سواپ را آسان می کند.
  • MetaMask: یکی از بهترین کیف پول های UNI است که رابط کاربری ساده ای دارد و کاربر به راحتی می تواند در آن حساب باز کند. شاید بتوان گفت این والت بهترین کیف پول برای ذخیره ارز دیجیتال UNI است.
  • Formatic: رابط کاربری ساده ای دارد و بهترین گزینه برای کسانی است که آشنایی چندانی با بازار ارزهای دیحیتال ندارند.
  • Coinbase Wallet: از رمز ارزهای مختلفی پشتیبانی می کند که کاربر می تواند با استفاده از آن بسیاری از ارزهای دیگر را معامله کند.

چه آینده ای در انتظار توکن یونی سواپ است؟

در حال حاضر ارز دیجیتال UNI در رتبه ۱۱ از جدول رمز ارزها قرار دارد و سهم آن از بازار ارزهای دیجیتال ۰/۸۴ درصد است. بالاترین قیمت یونی ۴۴.۹۱ دلار بوده که در فروردین ۱۴۰۰ تجربه کرد. اما در حال حاضر ۳۴ در صد از ارزش خود را نسبت به روزهای اوج قیمت از دست داده است.

فعالان حوزه ارزهای دیجیتال به آینده یونی بسیار امیدوارند. این توکن ابزار بسیار مناسبی برای مهندسان و برنامه نویسان محسوب می شود تا با استفاده از آن بتوانند سیستم های غیر متمرکز متنوع تری تولید کنند. اگر تیم طراح بتواند به خوبی سیستم این شبکه را مدیریت کند و هرچه بیشتر به اهداف خود نزدیک تر شوند، می توان گفت آینده روشنی پیش روی یونی سواپ خواهد بود.