نماد کوزاما

کوزاماKSM

#کوین

قیمت کوزاما Kusama

-4.19%
25.1 $
تومان
$24
$26.4
بالاترین قیمت کوزاما امروز26.4 $
پایین‌ترین قیمت کوزاما امروز24 $
حجم معاملات126,150 $
حجم معاملات ارز3,175,606

نمودار قیمت لحظه‌ای کوزاما

توضیحات بیشتر

خرید کوزاما KSM به همراه قیمت لحظه‌ای، نمودار و تحلیل

خرید کوزاما در صرافی تاپ کنز، به راحتی و به صورت آنلاین میتوانید ارز کوزاما KSM خرید و فروش کنید.

ارز کوزاما KSM چیست؟

شبکه قناری برای پولکادات معرف شبکه کوزاما است و ارز دیجیتال KSM توکن این پروتکل است. در گذشته برای هشدار به معدنچیان از قناری ها کمک گرفته می شد و رمز ارز KSM نیز به همین خاطر به قناری نامگذاری شده است. به دلیل اینکه وجود ایرادات و ضعف های کدهای پولکادات را کشف و اطلاع رسانی می کند.

ارز دیجیتال KSM چیست؟

ارز دیجیتال KSM  با کدهایی مشابه رمز ارز پولکادات نوشته شده است و در واقع یک نسخه از پولکادات است. شاید در نگاه اول کوزاما یک شبکه آزمایشی باشد. اما فراتر از یک شبکه آزمایشی عمل می کند و شرایطی فراهم می کند تا ویژگی های جدید در آن تست شوند و با اطمینان بیشتری به شبکه اضافه شوند. در واقع کوزاما بستر سنجش امکانات جدید پولکادات است و پس از اطمینان از این امکانات، سریعا به شبکه تزریق می شوند. همچنین شرایطی فراهم شده است تا کاربران بتوانند این امکانات جدید را روی شبکه کوزما بررسی کنند و سپس از آن در شبکه پولکادات استفاده کنند. کوزاما در تلاش است تا برای توسعه دهندگان انعطاف پذیری بیشتری فراهم کند تا بتوانند روی آن پروژه های پولکادات خود را نهایی کنند.

تاریخچه شبکه کوزاما

شبکه ارز دیجیتال KSM توسط مدیر و بنیان گذار شبکه پولکادات آقای گاوین وود راه اندازی شد. به دارندگان رمز ارز DOT در سال ۲۰۱۹ اجازه داده شد تا برای داشتن ارز دیجیتال KSM اعلام آمادگی کنند. سپس حدود دو ماه بعد این رمز ارز بر اساس الگوریتم اثبات اعتبار معرفی شد و کاربران به عنوان اعتبارسنج باید تمایل خود را اعلام می کردند. اما مشکلاتی بر سر راه آن قرار گرفت که توسعه دهندگان مجبور شدند الگوریتم این شبکه را به الگوریتم اثبات سهام تغییر دهند. KSM توکن حاکمیتی است و دارندگان این توکن مدیریت و حاکمیت شبکه را به عهده دارند و در مجموع ۱۳۰ تایید کننده در شبکه مشغول به فعالیت هستند.

قیمت و رتبه کوزاما در بازار ارزهای دیجیتال

ارز دیجیتال KSM در زمان نگارش این مطلب در رتبه ۶۳ بازار ارزهای دیجیتال قرار گرفته است و ۰.۰۷ درصد از سهم بازار را در اختیار دارد. کوزاما در تاریخ ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ توانست به بالاترین قیمت خود دست پیدا کند و قیمت ۶۲۲.۴۸ دلار را ثبت کرد. اما هم اکنون ۶۸ درصد  پایین تر از این قیمت معامله می شود. تعداد کل توکن های KSM، ۹.۶۵ میلیون واحد است که از این میزان ۸.۴۷ میلیون واحد در گردش است. می توان گفت که درست است که ارزش توکن های KSM خیلی کمتر از پولکادات است. اما به هیچ عنوان بی ارزش نیست.

بهترین کیف پول های کوزاما

کیف پول های متعددی از ارز دیجیتال KSM پشتیبانی می کنند که می توانید برای ذخیره و خرید و فروش این رمز ارز از آن ها استفاده کنید.

  • کیف پول های سخت افزاری لجر، ترزور، کیپ کی: امنیت بسیار بالایی دارند و اگر می خواهید مقادیر زیادی از رمز ارزها را در یک کیف پول امن نگهداری کنید، برای شما بسیار مناسب هستند. این والت ها قیمت بالایی دارند و برای سرمایه گذاری های کوچک مناسب نیستند.
  • کیف پول آنلاین JS: نوعی کیف پول آنلاین است که در ابتدای کار، باید ۰.۰۰۱ واحد KSM داخل آن نگهداری کنید تا حساب شما فعال شود و این مقدار اولیه توکن داخل والت قفل می شود و قابل برداشت نیست.
  • کیف پول های نرم افزاری تراست، Math‌ و سیف پال: کیف پول های معتبر و محبوبی هستند که می توانید نسخه های موبایلی آن ها را از منابع معتبر دانلود کنید و روی گوشی خود نصب نمایید.