نماد تتا فیول

تتا فیولTFUEL

#کوین#دیفای

قیمت تتا فیول ThetaFuel

-2.62%
0.0449 $
تومان
$0.0438
$0.0464
بالاترین قیمت تتا فیول امروز0.0464 $
پایین‌ترین قیمت تتا فیول امروز0.0438 $
حجم معاملات23,003,003 $
حجم معاملات ارز1,041,120

نمودار قیمت لحظه‌ای تتا فیول

توضیحات بیشتر

خرید تتا فیول TFUEL به همراه قیمت لحظه‌ای، نمودار و تحلیل

خرید تتا فیول در صرافی تاپ کنز، به راحتی و به صورت آنلاین میتوانید ارز تتا فیول TFUEL خرید و فروش کنید.

ارز تتا فیول چیست؟

ارز تتا فیول TFUEL یکی از دو توکن بومی در بلاک چین تتا است؛ TFUEL را نباید با Theta Token (THETA) اشتباه گرفت؛ چراکه این ارز نشانه حاکمیتی زنجیره بلاک تتا است که توسط هزاران گره Guardian اداره می‌شود و اعتبار خود را از شرکت‌هایی همچون Google، Binance، Blockchain ventures، Gumi و Samsung گرفته است.

ارز TFUEL دومین توکن در بلاک چین تتا محسوب می‌شود که به‌عنوان توکن ابزار در ارسال غیرمتمرکز ویدئو و داده عمل می‌کند، همچنین به‌عنوان یک توکن گس هم شناخته می‌شود. این موضوع به این معنی است که از آن برای تامین انرژی تمام عملیات در بلاک چین تتا، مانند اشتراک‌گذاری یک جریان ویدئو، برای استقرار و تعامل با قرارداد‌های هوشمند یا پرداخت هزینه‌های مرتبط با تراکنش‌های NTF و برنامه‌های DeFi استفاده می‌شود.

در ادامه این مقاله از تاپ کنز جزئیات بیشتری از ارز تتا فیول را بررسی خواهیم کرد، پس تا پایان همراه ما باشید.

تفاوت بین توکن تتا و تتا فیول چیست؟

توکن تتا نشانه حاکمیت پروتکل تتا است و به‌عنوان یک گره اعتبارسنجی یا نگهبان استفاده می‌شود که به تولید بلوک و مدیریت پروتکل شبکه تتا کمک می‌کند؛ در نتیجه با قراردادن و اجرای یک گره، کاربران می‌توانند مقدار مناسبی از TFUEL جدید تولیدشده را به دست آورند. همچنین عرضه تتا یک میلیارد ثابت است و هرگز افزایش نخواهد یافت.

ارز TFUEL نشانه عملیاتی پروتکل تتا است و عملیات زنجیره‌ای مختلف مانند پرداخت به رله‌ها برای اشتراک‌گذاری یک جریان ویدیویی، استقرار یا تعامل با قرارداد‌های هوشمند را قدرت می‌دهد. به‌طور معمول رله‌ها به‌ازای هر جریان ویدیویی که به سایر کاربران در شبکه ارسال می‌کنند، ارز تتا فیول دریافت می‌کنند.

 

چرا بنیانگداران تتا ارز دوم (تتا فیول) را معرفی کردند؟

دو دلیل کلیدی برای معرفی توکن دوم وجود دارد؛ اولین مورد اینکه، تتا فیول اجازه می‌دهد تا کاربرد و هدف هر توکن از هم جدا شود. ارز تتا به‌طورجدی برای استقرار و ایمن‌سازی شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرد، درحالی‌که ارز TFUEL برای تامین انرژی ریز تراکنش‌ها و عملیات شبکه استفاده می‌شود؛ این موضوع امری ضروری است؛ چراکه ذاتا عرضه در گردش را کاهش می‌دهد؛ اما تراکنش‌های رله ویدیویی و قرارداد‌های هوشمند به یک توکن مایع نیاز دارند که می‌تواند میلیون‌ها تراکنش روزانه را تسهیل کند.

مورد دوم، ازآن‌جایی‌که توکن مورد استفاده برای عملیات باید مایع باشد، برای یک عامل مخرب آسان‌تر است که تعداد قابل ‌توجهی از آن توکن تجاری مکرر را در بازار آزاد جمع کند. اگر از همان توکن برای سهام‌داری هم استفاده شود، آن‌ها می‌توانند به‌طور بالقوه امنیت شبکه تتا را با به دست آورند و بی‌سروصدا مقدار زیادی از توکن سهام را تهدید کنند. با تفکیک این دو به توکن‌های مختلف، این ریسک تا حد زیادی کاهش می‌یابد.

 

نحوه عملکرد ارز TFUEL چگونه است؟

شبکه تتا از بلاک چین اثبات سهام برای برآورده‌کردن ظرفیت تراکنش، استفاده از مخزن و نیاز‌های اجماع سریع یک پلت فرم پخش ویدئو استفاده می‌کند. بلاک چین تتا همچنین یک ابزار تحمل خطای بیزانسی (BFT ) را ارائه می‌دهد که به‌دنبال ارائه امنیت شبکه دقیق به‌عنوان بیت کوین یا اتریوم است.

استراتژی‌های BFT برای مجموعه کوتاهی از گره‌ها به نام پانل اعتبارسنجی برای ایجاد زنجیره‌ای از بلوک‌ها در سریع‌ترین زمان ممکن است، این درحالی است که انواع دیگر طرف‌های شبکه، به نام نگهبان، می‌توانند واقعیت این زنجیره را بررسی کنند. توکن‌های تتا در ابتدا به‌عنوان توکن‌های 20ERC- در اتریوم تخصیص یافته‌اند؛ اما متعاقبا یک‌به‌یک برای توکن‌های شبکه محلی تتا معامله شده‌اند.

 

بنیان‌گذاران Theta Fuel چه کسانی هستند؟

ارز Theta Fuel، توسط دو شخص به نام‌های Mitch Liu و Jieyi Long در سال ۲۰۱۷ تاسیس شد. لیو سابقه طولانی در صنعت بازی، ویدیو و واقعیت مجازی دارد که شرکت تبلیغاتی ویدیویی Tapjoy را تاسیس کرده است.

Jieyi Long دومین بنیان‌گذار و CTO تتا است که تجربه چندساله مشابهی در زمینه اتوماسیون طراحی، بازی، VR و سیستم‌های توزیع‌شده در مقیاس بزرگ دارد. او چندین مقاله آکادمیک در این حوزه دارد و دارای پتنت‌های مختلفی در جریان ویدئو، بلاک چین و واقعیت مجازی است.

تتا اکنون تیمی متشکل از افراد متخصص دارد و وب‌سایت رسمی آن، سرمایه‌گذاران شرکت‌های استراتژیک از جمله Samsung NEXT، صندوق نوآوری سونی، سرمایه‌گذاران رسانه‌ای BDMI Bertelsmann Digital Media Investments، آژانس CAA Creative Artists، و VC‌های سنتی Silicon Valley از جمله DCM، Sierra Ventures و VR Fund را در اختیار دارد.

 

چه چیزی ارز TFUEL را نسبت به سایر رقبا متمایز می‌کند؟

دلیل  اصلی استفاده از تتا غیرمتمرکزکردن استریم ویدئو، تحویل داده و محاسبات لبه است که کارآمدتر، مقرون‌به‌صرفه‌تر و منصفانه‌تر برای فعالین این صنعت است. این شبکه روی یک بلاک چین بومی، با دو توکن بومی، معروف به Theta (THETA) و Theta Fuel (TFUEL) اجرا می‌شود که اقتصاد داخلی ارز را تقویت می‌کند.

جذابیت خرید ارز تتا فیول 6 مورد است:

بینندگان از طریق تکنولوژی ارائه‌شده توسط تتا با خدمات پخش باکیفیت بهتر پاداش دریافت می‌کنند.

سازندگان محتوا درآمد خود را بهبود می‌بخشند.

واسطه‌ها و پلتفرم‌های ویدیویی در ساخت زیرساخت‌ها صرفه‌جویی می‌کنند و تبلیغات و درآمد اشتراک را افزایش می‌دهند.

کاربران هم انگیزه دارند محتوای شبکه را تماشا کنند و هم منابع شبکه را به اشتراک بگذارند؛ چراکه پاداش‌ها به شکل توکن‌های TFUEL هستند.

این پلتفرم منبع‌باز است و دارندگان توکن مانند بسیاری از اکوسیستم‌های بلاک چین مبتنی بر اثبات سهام (PoS)  از قدرت آن برخوردار می‌شوند.

علاوه‌بر ویدئو، داده و محاسبات تتا به توسعه‌دهندگانی که به‌دنبال راه‌اندازی برنامه‌های غیرمتمرکز DApps مانند DeFi و NFT در پلتفرم قرارداد‌های هوشمند که کاملا دارای ویژگی‌های سازگار با EVM هستند، پاسخ می‌دهد.

 

در حال حاضر چند سکه ارز TFUEL در گردش است؟

همان‌طور که قبلا ذکر شد، دو توکن در اکوسیستم تتا وجود دارد. THETA و  TFUEL که هر دو سکه به‌عنوان ابزار اصلی برای تعامل در بلاک چین تتا استفاده می‌شوند؛ اما عملکرد‌های متفاوتی دارند.

در حال‌حاضر 5.232.675.200 سکه TFUEL در گردش وجود دارد که هرسال با تولید ارز TFUEL جدید برای پاداش دادن افزایش می‌یابد. توکن‌های تتا ثابت و در حداکثر عرضه خود هستند، به این معنی که 1000.000.000 سکه در گردش هستند که هرگز افزایش نمی‌یابند. 

تتا روی الگوریتم اثبات سهام اجرا می‌شود؛ به این معنی که شرط‌بندی امکان‌پذیر است. ازآن‌جایی‌که مقدار THETA در گردش، حداکثر عرضه‌ای است که تابه‌حال وجود خواهد داشت، TFUEL پاداشی است برای اشتراک در شبکه برای واجد‌شرایط‌بودن جهت شرط‌بندی، باید حداقل ۱۰۰۰ ارز THETA در یک گره نگهبان شرط‌بندی کنید یا گره نگهبان خود را اجرا کنید.

 

امنیت شبکه تتا فیول چگونه تامین می‌شود؟

بلاک چین تتا بر الگوریتم اجماع اثبات سهام متکی است؛ بااین‌حال، برای دستیابی به امنیت بهتر همراه با توان تراکنش بالاتر، مکانیسم اجماع تحمل خطای بیزانسی BFT) ) چند سطحی را روی بلاک چین خود اضافه می‌کند.

در زمان راه‌اندازی Theta Mainnet در مارس ۲۰۱۹، تتا Guardian Nodes را معرفی کرد. با وجود گره نگهبان، هیچ نهادی به‌تنهایی اکثر توکن‌های THETA را که در هر زمان به اشتراک گذاشته می‌شوند، کنترل نمی‌کند. این مورد بیشتر به شبکه کمک می‌کند تا به یک توان عملیاتی بالای ۱۰۰۰+ TPS دست یابد. تتا از یک طرح مشوق مالی برای اطمینان از مشارکت کاربر در فعالیت‌های حاکمیتی استفاده می‌کند و ازاین‌رو شبکه آن توسط کاربران خود ایمن می‌شود.

 

جمع‌بندی

به‌عنوان یک تقویت‌کننده پلتفرم‌های جدید، Theta Fuel پتانسیل دسترسی به میلیارد‌ها کاربر را دارد. در نتیجه، عرضه TFUEL سالانه با نرخ هدفمند ۵% افزایش خواهد یافت. علاوه‌بر این، مشروط به اجماع پروتکلی خواهد بود. شایان‌ذکر است که این شرکت دارای یک تیم عالی و مورد اطمینان است و این حامیان به پروژه کمک می‌کنند تا به یک نتیجه بالقوه عالی دست یابد.

انتظار می‌رود که خرید ارز تتا فیول در سال آینده عملکرد شگفت‌انگیزی داشته باشد و قیمت ارز TFUEL در یک سال آینده به اوج خود برسد. علاوه‌بر این، ارز TFUEL از محدودیت‌های خود تجاوز کرده است و نشانه‌هایی از رشد را برای سرمایه‌گذاران نشان می‌دهد. این ارز با قرارداد‌های هوشمند قوی و مدل غیرمتمرکز خود، به‌راحتی می‌تواند با سایر ارز‌های دیجیتال رقابت کند.

 

خرید تتر