نماد نیر پروتکل

نیر پروتکلNEAR

#کوین

قیمت نیر پروتکل NEARProtocol

-7.41%
1.586 $
تومان
$1.528
$1.746
بالاترین قیمت نیر پروتکل امروز1.746 $
پایین‌ترین قیمت نیر پروتکل امروز1.528 $
حجم معاملات33,237,931 $
حجم معاملات ارز54,418,149

نمودار قیمت لحظه‌ای نیر پروتکل

توضیحات بیشتر

خرید نیر پروتکل NEAR به همراه قیمت لحظه ای، نمودار و تحلیل

خرید نیر پروتکل در صرافی تاپ کنز، به راحتی و به صورت آنلاین میتوانید ارز نیر پروتکل NEAR خرید و فروش کنید.

ارز نیر پروتکل NEAR چیست؟

ارز NEAR یک پلتفرم توسعه غیرمتمرکز ارز دیجیتال است که در آن توسعه‌دهندگان ممکن است میزبان نرم‌افزار‌های بدون سرور و قرارداد‌های هوشمند باشند که به‌راحتی به شبکه‌های مالی پیوند می‌زنند و از اجزای بلاک‌چین بهره می‌برند. برخلاف سایر پلتفرم‌های مبتنی‌بر بلاک‌چین، ارز NEAR پروتکل از الگوی پایین‌به‌بالا طراحی شده است تا کاربرپسندترین پروتکل در جهان برای توسعه‌دهندگان و کاربران نهایی آن‌ها باشد، درحالی‌که همچنان مقیاس‌پذیری و امنیت مورد نیاز برای خدمات‌رسانی به مشتریان را هم به بهترین شکل ممکن ارائه می‌کند. همان‌طور که می‌دانید بخش کریپتوکارنسی هنوز در مرحله رشد فعال است و با پذیرش کامل از سوی حکومت‌ها و مردم عادی فاصله زیادی دارد. مانند تجربه کاربری بیت کوین و موارد دیگر که به‌راحتی توسط کاربران معمولی در ابتدای به وجود آمدن قابل درک نبودند؛ بنابراین پروژه ارز NEAR پروتکل آمده است که بخش قابل توجهی از علاقه بازار ارز‌های دیجیتال را به خود اختصاص داده تا همه این مشکلات را کاهش دهد. در ارتباط با همین موضوع همراه ما باشید تا جزئیات بیشتری از ارز NEAR را بررسی کنیم.  

دلایل ایجاد ارز NEAR پروتکل

ارز NEAR، به‌صورت ویژه برای ساده‌ترکردن موارد زیر در نظر گرفته شده است:

 • برنامه‌های غیرمتمرکز برای تبادلات مالی ایجاد کند تا حتی اگر فقط اندکی دانش استفاده از وب را داشتید بتوانید از آن استفاده کنید.
 • حتی اگر هرگز از ارز‌های دیجیتال، توکن‌ها، کلید‌ها، کیف پول‌ها یا دیگر مصنوعات بلاک‌چین استفاده نکرده باشید، ارز نیر یک تجربه یکپارچه برای کاربران خود فراهم کرده است.
 • ایجاد زیرساخت زیربنایی در این ارز به طور خودکار ظرفیت را، بدون هیچ هزینه یا کار اضافی، از طریق اشتراک‌گذاری افزایش می‌دهد.
 • توکن‌ها و دارایی‌های توکن‌شده در شبکه‌های Open Finance استفاده می‌شوند تا امکان انتقال و ذخیره ارزش دیجیتال را فراهم کنند؛ این مورد شامل هر چیزی از پرداخت‌های همتا به همتای ساده تا سیستم‌های پیچیده وام‌دهی و معاملاتی است.

 

پروتکل Near چگونه کار می‌کند؟

مسئله مقیاس‌پذیری در میان بلاک‌چین‌ها، به‌ویژه در میان بلاک‌چین‌های قدیمی‌تر مانند بیت کوین و اتریوم، امری رایج است. چالش‌ها معمولا به دلیل دشواری بلاک‌چین در مدیریت تعداد بالایی از تراکنش‌ها با سرعت‌های بالا و هزینه‌های قابل مدیریت به وجود می‌آیند. پروژه‌هایی مانند ارز Near با طراحی و ساختن یک بلاک‌چین کاملا جدید با استفاده از معماری متفاوت و منحصربه‌فرد، به دنبال حل این مشکل بزرگ هستند. راه‌حل Near برای حل این مشکل، اجرای الگوی اشتراک‌گذاری غیرمتمرکز بوده است؛ با استفاده از این استراتژی، ارز Near می‌تواند زنجیره بلوک بلاک‌چین را به بخش‌های کوچک‌تر قابل مدیریت تقسیم کند؛ این امر موجب کاهش بار محاسباتی روی شبکه می‌شود و در نتیجه توان عملیاتی تراکنش‌ها افزایش می‌یابد. ارز Near پروتکل از یک سیستم PoS استفاده می‌کند؛ گره‌هایی ((Node که علاقه‌مند به اعتبارسنجی تراکنش هستند، توکن‌های ارز NEAR خود را به اشتراک می‌گذارند تا برای مشارکت در نظر گرفته شوند. دارندگان توکن همچنین می‌توانند در صورت عدم تمایل به اجرای یک گره، سهم خود را به اعتبارسنجی انتخابی خود واگذار کنند. به‌طورکلی، اعتباردهندگان با سهام بزرگ‌تر تاثیر بیشتری در فرایند خرید ارز نیر پروتوکل دارند. اعتبارسنجی‌ها از طریق یک سیستم حراج انتخاب می‌شوند و در هر دوره، معمولا بافاصله ۱۲ ساعته انتخاب می‌شوند. در همین‌حال، DApp‌ها را می‌توان روی Near درست مانند اتریوم ساخت. این امر توسط زیرساخت ابری Near امکان‌پذیر شده است که محاسبات بدون سرور و ذخیره‌سازی غیرمتمرکز داده را ترکیب می‌کند. در حال‌حاضر Near با استفاده از صد‌ها سرور در سطح جهانی کار می‌کند.  

مکانیسم‌های ارز NEAR شامل چه مواردی می‌شوند؟

پروتکل NEAR یک بلاک‌چین اثبات سهام  (PoS) است که هدف آن رقابت با پلتفرم‌های دیگر به لطف راه‌حل اشتراک‌گذاری آن است که آن را "Nightshade"  می‌نامد. در ادامه به بررسی هریک از مکانیسم‌های این ارز دیجیتال در لاک چین می‌پردازیم.   

 • معرفی مکانیسم شاردینگ در بلاک‌چین ارز NEAR

شاردینگ یک معماری بلاک‌چین است که به هر گره شرکت‌کننده در بلاک‌چین اجازه می‌دهد تنها زیرمجموعه کوچکی از داده‌های پلتفرم را ذخیره کند. شاردینگ باید به بلاک‌چین اجازه دهد تا مقیاس کارآمدتری داشته باشد، درحالی‌که امکان تراکنش بیشتر در هر ثانیه و کارمزد تراکنش‌های کمتر را فراهم می‌کند.

 • معرفی مکانیسم Nightshade

Nightshade به پروتکل NEAR اجازه می‌دهد تا یک زنجیره واحد از داده‌ها را حفظ کند، درحالی‌که محاسبات مورد نیاز برای حفظ این داده‌ها را به چند تکه تقسیم می‌کند؛ این تکه‌ها توسط گره‌ها مدیریت می‌شوند که داده‌ها را پردازش و اطلاعات را به زنجیره اصلی اضافه می‌کنند. یکی از مزایای اصلی Nightshade این است که معماری آن اجازه می‌دهد تا نقاط بالقوه کمتری از شکست را در مورد امنیت ایجاد کند؛ چراکه گره‌های شرکت‌کننده تنها مسئول حفظ بخش‌های کوچک‌تر از زنجیره هستند.  

 • معرفی مکانیسم Rainbow Bridge

پروتکل NEAR شامل برنامه‌ای به نام Rainbow Bridge است که به خریداران اجازه می‌دهد به‌راحتی توکن‌های اتریوم را بین اتریوم و NEAR به عقب و جلو انتقال دهند. به‌منظور انتقال توکن‌ها از اتریوم به پروتکل NEAR، کاربر ابتدا توکن‌ها را در یک قرارداد هوشمند اتریوم واریز می‌کند. سپس این توکن‌ها قفل می‌شوند و توکن‌های جدیدی روی پلتفرم NEAR ایجاد می‌شوند که نشان‌دهنده توکن‌های اصلی هستند.  

 • معرفی مکانیسم شفق قطبی (Aurora)

Aurora یک راه‌حل مقیاس‌بندی لایه ۲ است که بر اساس پروتکل NEAR ساخته شده است که برای توسعه‌دهندگان در نظر گرفته شده است تا برنامه‌های غیرمتمرکز اتریوم خود را در شبکه NEAR راه‌اندازی کنند. Aurora با استفاده از فناوری کدگذاری اتریوم، ماشین مجازی اتریوم (EVM) و همچنین یک پل زنجیره‌ای متقابل که توسعه‌دهندگان را قادر می‌سازد قرارداد‌های هوشمند اتریوم و دارایی‌های خود را به طور یکپارچه به هم مرتبط کنند، ساخته شده است.  

کدام پروژه‌ها مبتنی‌بر ارز NEAR هستند؟

پروتکل NEAR در بیش‌از دو سال فعالیت خود، هم در داخل و هم در خارج از بخش ارز‌های دیجیتال موردتوجه زیادی قرار گرفته است. در این دوره، اکوسیستم ارز NEAR به‌سرعت رشد کرده است و بسیاری از ابتکارات جدید و جذاب به آن پیوسته‌اند.  

 • Flux Protocol

Flux ساده‌ترین پروتکل را برای توسعه‌دهندگان ایجاد می‌کند تا بتوانند تقریبا روی هر چیزی بازار ایجاد کنند. بخشی از این هدف توسعه یک برنامه کاربردی منبع‌باز برای بازار‌های آزاد است که خلاقانه، آسان و انعطاف‌پذیر باشد. کیف پول NEAR به‌عنوان پایه و اساس برنامه منبع‌باز Flux عمل می‌کند. NEAR Wallet یک کیف پول غیرقانونی در قالب یک اکتنشن مرورگر است که به نام حساب‌ها برای آدرس‌ها اجازه می‌دهد و این کار را برای کاربران web۲ آسان‌تر و آشناتر می‌کند.  

 • Mintbase

بازاری شبیه به آمازون است؛ Mintbase به هر کاربری، از جمله کسانی که دانش فنی کمی دارند، قادر می‌سازد تا کالا‌های دیجیتال منحصربه‌فرد خود را از طریق قرارداد هوشمند خود توسعه و توزیع کنند. قیمت معمولی برای درگیرشدن با قرارداد‌های هوشمند گاهی اوقات می‌تواند به دورقمی نزدیک شود. باتوجه‌به این اشکالات، تیم Mintbase به دنبال یک پلت فرم جایگزین شد و پروتکل NEAR را کشف کرد.  

 • Paras

Paras یک بازار NFT است که روی کلکسیون‌های دیجیتال تمرکز دارد. آن‌ها با آوردن کلکسیون‌های معمولی به فضای کریپتو رشد می‌کنند. آن‌ها بر این باوراند که هر نوع هنر فیزیکی باید ذخیره و دیجیتالی شود تا در آینده مقاوم بماند. 

Near Token چیست؟

توکن NEAR دارایی اصلی اکوسیستم NEAR است و عملکرد آن برای همه حساب‌ها در دسترس است. هر توکن یک دارایی دیجیتال مجزاست، مشابه اتر که می‌تواند برای موارد زیر استفاده شود:

 • پرداخت سیستم برای پردازش تراکنش و ذخیره داده‌ها
 • اجرای یک گره اعتبارسنجی به‌عنوان بخشی از شبکه، در فرایند سهام‌داری شرکت
 • امکان پذیر شدن هماهنگی اقتصادی همه اعضای شبکه

 

سرعت ارز نیر پروتکل Near چقدر است؟

NEAR واقعا سریع است؛ این ارز می‌تواند تا ۱۰۰.۰۰۰ تراکنش در ثانیه (tps ) را انجام دهد و به دلیل سرعت بلوک ۱ ثانیه‌ای تقریبا بلافاصله به پایان تراکنش می‌رسد. به گفته کارشناسان NEAR، فناوری آن به آن اجازه می‌دهد تا به هزینه‌های تراکنش‌هایی دست یابد که ۱۰۰۰۰ برابر ارزان‌تر از هزینه‌های موجود در اتریوم است.  

سخن پایانی

ارز NEAR به‌سرعت در لیست ۲۰ ارز دیجیتال برتر دنیا قرار گرفته است؛ اما هنوز در مراحل اولیه توسعه خود است. این ایده خوبی است که قبل از انجام یک سرمایه‌گذاری بزرگ، پیشرفت آن را زیر نظر داشته باشید. بااین‌حال، علائم تا کنون گویای این موضوع هستند و به نظر می‌رسد ارز NEAR در صورت ادامه اجرا، موقعیت خود را تثبیت کند. NEAR از یک تیم کوچک در دفتری در سانفرانسیسکو به جایی که اکنون است تبدیل شد. پذیرش آن با سرعتی باورنکردنی افزایش یافته است و آمار ارائه اخیر دلگرم‌کننده است.

 • بیش‌از ۴۰ میلیون تراکنش کل
 • بیش‌از ۱ میلیون حساب در شبکه
 • بیش‌از ۲۰۰ پروژه در حال اجرا
 • بیش‌از ۲۰۰ سازمان غیرمتمرکز مستقل

این توکن این پتانسیل را دارد که بازدهی بیش‌ازحد داشته باشد و به یکی از بهترین ارز‌های دیجیتال وب ۳ برای خرید تبدیل شود؛ اما ریسک‌های خرید و محدوده  قیمت ارز NEAR زیاد است و یک سرمایه‌گذاری ممکن است مقداری یا تمام ارزش خود را از دست بدهد. در همین رابطه شما کاربران گرامی می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر از نحوه خرید، قیمت و سایر شرایط موردنیاز در خریدوفروش ارز نیر با کارشناسان ما در مجموعه تاپ کنز در ارتباط باشید.